កិច្ចប្រជុំសម្របសម្រួល នៃការអនុវត្តគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រ (ជំហានទី ១) នៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុជាមួយ ទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុន JICA
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំសម្របសម្រួល នៃការអនុវត្តគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រ (ជំហានទី ១) នៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុជាមួយ ទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុន JICA ក្រុមហ៊ុនសាងសង់ ...
ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំសម្របសម្រួល នៃការអនុវត្តគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រ (ជំហានទី ១) នៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុជាមួយ ទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុន JICA ក្រុមហ៊ុនសាងសង់ TOA Corporation និងទីប្រឹក្សាគម្រោង Nippon Koei & Oriental Consultant Global JV។ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ​ (កសស) ៖ នាម៉ោង ១១ ព្រឹក ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ២ រោច ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៥ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំធំ កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំសម្របសម្រួល នៃការអនុវត្តគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ(ជំហានទី១) ជាមួយ តំណាងស្ថានទូតជប៉ុន, ទីភ្នាក់ងារសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិជប៉ុន JICA ក្រុមហ៊ុនសាងសង់ TOA Corporation និងក្រុមហ៊ុទីប្រឹក្សាNippon Koei & Oriental Consultant Global JV

Held a coordination meeting regarding the acceleration of the Implementation of Sihanoukville Port New Container Terminal
His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, held a coordination meeting regarding the acceleration of the Implementation of Sihanoukville Port New Container Terminal Development Project-Phase 1 at with the representatives of the Embassy of Japan, Japan International Cooperation Agencthe (JICA), Contractor Company (TOA Corporation) and Consultant (Nippon Koei & Oriental Consultant Global JV). Sihanoukville Autonomous Port (PAS): At 11 AM on Thursday, 25th April 2024, at the venue of PAS Conference Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, held a coordination meeting regarding Implementation of New Container Terminal Development Project-Phase 1 at Sihanoukville Autonomous Port with Japan International Cooperation Agency (JICA), Construction Company (TOA Corporation) and Project Consultant (Nippon Koei & Oriental Consultant Global JV)