ការអញ្ជើញចូលរួមមីទ្ទិញ ខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧២ នៃទិវាបុណ្យឯករាជ្យជាតិ ៩ វិច្ឆិកា និងទិវាកំណើត នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ឆ្នាំ២០២៥
ខេត្តព្រះសីហនុ : នាថ្ងៃអាទិត្យ ៤ រោច ខែកត្តិក ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ថោង វីរ៉ូ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុករដ្ឋបាល-គ្រប់គ្រង និងលោក ទី សាគុណ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកបច្ចេកទេស តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ...
ខេត្តព្រះសីហនុ : នាថ្ងៃអាទិត្យ ៤ រោច ខែកត្តិក ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ លោក ថោង វីរ៉ូ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុករដ្ឋបាល-គ្រប់គ្រង និងលោក ទី សាគុណ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកបច្ចេកទេស តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) រួមទាំងក្រុមការងារ កសស បានអញ្ជើញចូលរួមមីទ្ទិញ ខួបអនុស្សាវរីយ៍លើកទី៧២ នៃទិវាបុណ្យឯករាជ្យជាតិ ៩ វិច្ឆិកា និងទិវាកំណើត នៃកងយោធពលខេមរភូមិន្ទ ឆ្នាំ២០២៥ ហើយកម្មវីធីនេះបានប្រព្រឹត្តទៅនៅវិមានឯករាជ្យ ខេត្តព្រះសីហនុ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម វង្ស ផាណាត ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តព្រះសីហនុ និងឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ និងមានការចូលរួមពីមន្ទីរ អង្គភាព ជាច្រើននៅក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ

The wreath-laying ceremony on the occasion of the 72nd Anniversary of National Independence Day 9th November
Preah Sihanouk Province : On Sunday, 9th November 2025, Mr. Thong Viro, Deputy Director-General in charge of Administration-Management, and Mr. Ty Sakun, Deputy Director-General in charge of Technical, Representatives of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port (PAS) and PAS Working Group, attended the wreath-laying ceremony on the occasion of the 72nd Anniversary of National Independence Day 9th November and the Anniversary of Royal Cambodian Armed Forces (RCAF) Establishment of Year 2025, and this ceremony occurred at the Independence Monument in Preah Sihanouk province, presided over by His Excellency Vong Phanath, Chairman of the Preah Sihanouk Provincial Council, and His Excellency Mang Sineth, Governor of Preah Sihanouk Provincial Municipality, and attended by many departments and entities in Preah Sihanouk province as well