ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់គណៈប្រតិភូក្រុមប្រឹក្សាភិបាលកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ នៅតំបន់ពាណិជ្ជកម្មសេរីភាគខាងត្បូងរដ្ឋកាលីហ្វ័រនីញ៉ា
នាវេលាម៉ោង ៩:៣០ ព្រឹក ថ្ងៃអង្គារ ៦កើត ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៦ នៅតំបន់ពាណិជ្ជកម្មសេរីភាគខាងត្បូងរដ្ឋកាលីហ្វ័រនីញ៉ា ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ផាន់ ផល្លា ...
កក្កដា ២២, 2026
នាវេលាម៉ោង ៩:៣០ ព្រឹក ថ្ងៃអង្គារ ៦កើត ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២១ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៦ នៅតំបន់ពាណិជ្ជកម្មសេរីភាគខាងត្បូងរដ្ឋកាលីហ្វ័រនីញ៉ា ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ផាន់ ផល្លា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ និងជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល, ឯកឧត្តម កឹម ស៊ីថន រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម និងសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល ព្រមទាំងមន្រ្តីត្រួតពិនិត្យរដ្ឋ ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស អមដំណើរដោយ ឯកឧ​ត្តម ហ៊ួត​ គីមឆា​ ​ កុងស៊ុល​កិត្តិយស​ និងប្រធានការិយាល័យតំណាងសភាពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជាប្រចាំទីក្រុងឡុងបិច ​រដ្ឋ​កាលីហ្វ័រនីញ៉ា បានអញ្ជើញទស្សនកិច្ចតំបន់ពាណិជ្ជកម្មសេរីភាគខាងត្បូងរដ្ឋកាលីហ្វ័រនីញ៉ា ក្នុងគោលបំណងស្វែងយល់ពីប្រតិបត្តិការតំបន់ពាណិជ្ជកម្មសេរី (FTZ) អត្ថប្រយោជន៍នៃពន្ធគយ ប្រតិបត្តិការលើកដាក់ទំនិញ ប្រតិបត្តិការស្តុកឃ្លាំង ភស្តុភារកម្មតម្លៃបន្ថែម និងកាលានុវត្តន៍ពាក់ព័ន្ធនឹងកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងការអភិវឌ្ឍពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា

At 9:30 AM on Tuesday, 21st July 2026, at the venue of Southern California Foreign Trade Zone: His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port (PAS), H.E Bundith Sapheacha Phan Phalla ...
Exploring the Southern California Foreign Trade Zone
July 22, 2026
At 9:30 AM on Tuesday, 21st July 2026, at the venue of Southern California Foreign Trade Zone: His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port (PAS), H.E Bundith Sapheacha Phan Phalla, Secretary of State, Ministry of Economy and Finance and a member of PAS’s Board Directors, H.E Kim Sithan, Permanent Secretary of State, Ministry of Commerce and a member of PAS’s Board Directors, Members of PAS’s Board of Directors, State Controller, PAS Management, accompanied by H.E Kim Chha Huot, Honorary Consul General, President of Cambodia Chamber of Commerce Representative Office in California, have visited the Southern California Foreign Trade Zone aiming to learn about the Operation of Free Trade Zone, Customs and Duty Advantages,  Cargo Handling, Warehousing, Valued-Add Logistics, and Opportunities relevant to PAS and Cambodia Trade Development