ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ ឯកឧត្តមអគ្គបណិ្ឌតសភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុន្នីរ័ត្ន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១១: ១៥ នាទី ព្រឹក ថ្ងៃសៅរិ៍៏ ១៣ រោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៦ នៅទីតាំងសាងសង់ចំណតផែកុងតឹន័រថ្មី-ជំហានទី១ កំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ ឯកឧត្តមអគ្គបណិ្ឌតសភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុន្នីរ័ត្ន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និង ...
មិថុនា ១៣, 2026
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១១: ១៥ នាទី ព្រឹក ថ្ងៃសៅរិ៍៏ ១៣ រោច ខែជេស្ឋ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៣ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៦ នៅទីតាំងសាងសង់ចំណតផែកុងតឹន័រថ្មី-ជំហានទី១ កំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ ឯកឧត្តមអគ្គបណិ្ឌតសភាចារ្យ អូន ព័ន្ធមុន្នីរ័ត្ន ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី រដ្ឋមន្រ្តីក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ  អមដំណើរដោយុ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាលនៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ និង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងមន្រ្តីជាន់ខ្ពស់នៃអគ្គនាយកដ្ឋានគយនិងរដ្ឋាករកម្ពុជា ជាច្រើនរួប បានចូលទស្សនកិច្ច និងត្រួតពិនិត្យវឌ្ឍនភាពការងារសាងសង់ចំណតផែកុងតឹន័រថ្មី-ជំហានទី១ កំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ រួមមានទីតាំងបម្រុងទុកសម្រាប់តម្លើងម៉ាស៊ីន X-ray Scanner, ការងារសាងសង់ស្ពានចេញ-ចូលចំណតផែកុងតឺន័រថ្មី និងទីតាំងដោះស្រាយសំណង់មិនរៀបរយនៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ

A visit of His Excellency Akak Bandith Sapheacha Aun Pornmoniroth, Deputy Prime Minister, Minister of Economy and Finance
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 11:15 AM on Friday, 13th June 2026, at the venue of construction site of Sihanoukville Port New Container Terminal Project-Phase 1, His Excellency Akak Bandith Sapheacha Aun Pornmoniroth, Deputy Prime Minister, Minister of Economy and Finance, accompanied by His Excellency Mang Sineth, Governor of Preah Sihanouk province, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and a number of senior officials from General Department of Customs and Excise of Cambodia, visited and inspected the construction progress of Sihanoukville Port New Container Terminal Project-Phase 1, including the reserved site for installation of X-ray scanner, the progress work of Access Bridge into NCT-1, and the resettlement area of unorganized structures in Sihanoukville Port.