ដំណើរទស្សនកិច្ច គណៈប្រតិភូ នៃវិទ្យាស្ថានជាតិការទូត និងទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ និងប្រតិភូ នៃវិទ្យាស្ថានចិន
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៣ រសៀល ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១១ កើត ខែមាឃ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៩ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ច គណៈប្រតិភូ នៃវិទ្យាស្ថានជាតិការទូត និងទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ និងប្រតិភូ នៃវិទ្យាស្ថានចិន នៃការសិក្សាអន្តរជាតិ និងប្រតិភូ នៃសកលវិទ្យាល័យ ការបរទេសចិន សរុបចំនួន ២៧ រូប ដឹកនាំដោយ ឯកឧត្តម ចឺយ វិចិត្ត ប្រធានវិទ្យាស្ថានជាតិការទូត និងទំនាក់ទំនងអន្តរជាតិ ក្នុងគោលបំណងសិក្សាស្វែងយល់អំពី ប្រតិបត្តិការ អាជីវកម្ម សេវាកម្ម ការអភិវឌ្ឍ និងការដឹកជញ្ជូនក្នុងកម្រិតអន្តរជាតិ របស់ កសស ដែលភ្ជាប់កម្ពុជា ទៅនឹងបណ្តាប្រទេសនានា នៅក្នុងសកលលោក

Welcomed a delegation visit of National Institute of Diplomacy and International Relations, China Institute of International Studies
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 3 PM on Thursday, 29th January 2026, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Thay Rithy, Deputy Director-General in charge of Business, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, welcomed a delegation visit of National Institute of Diplomacy and International Relations, China Institute of International Studies, China Foreign Affairs University, consisting of 27 delegates in total, led by His Excellency Cheuy Vichet, President of National Institute of Diplomacy and International Relations, in purpose to learn about PAS’s operations, business, services, developments and transport on international level that connects Cambodia with the other countries in the globe