ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសម និងកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារ ស្តីពី ការស្នើសុំជំនួយឥតសំណងនូវនាវាប្រមូលសំណល់រឹងក្នុងទឹកសមុទ្រ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស)៖ នាវេលាម៉ោង ១០:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃចន្ទ ៨ កើត ខែមាឃ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៦ នៅសាលប្រជុំធំ កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសម និងបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារ ជាមួយនឹង គណៈប្រតិភូមកពីក្រសួងការបរទេស នៃប្រទេសជប៉ុន ដឹកនាំដោយ លោក KATO Yota នាយកផ្នែកផែនការជំនួយប្រទេស នៃការិយាល័យកិច្ចសហប្រតិបត្តិការអន្តរជាតិ នៃក្រសួងការបរទេស នៃប្រទេសជប៉ុន ស្តីពី ការស្នើសុំជំនួយឥតសំណងនូវនាវាប្រមូលសំណល់រឹងក្នុងទឹកសមុទ្រ

A courtesy visit of and held a discussion meeting with Delegation of Ministry of Foreign Affairs of Japan, led by Mr. KATO Yota
Sihanoukville Autonomous Port (PAS): At 10:30 AM on Monday, 26th January 2026, at the venue of PAS Conference Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, received a courtesy visit of and held a discussion meeting with Delegation of Ministry of Foreign Affairs of Japan, led by Mr. KATO Yota, Director of Country Assistance Planning Division, International Cooperation Bureau, Ministry of Foreign Affairs of Japan, regarding Request for Grant Aid of Waste Collection Vessels