កិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយ ក្រុមហ៊ុន Evergreen Shipping Services (Cambodia) Co., Ltd. នៅ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១០:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃចន្ទ ៤ កើត ខែមិគសិរ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៤ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំតូច កសស លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយ ក្រុមហ៊ុន Evergreen Shipping Services (Cambodia) Co., Ltd. ស្តីពីប្រតិបត្តិការ សក្តានុពល វឌ្ឍនភាព និងការអភិវឌ្ឍរបស់ កសស។

of Cambodia in charSihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 10:30 AM on Monday, 24th November 2025, at the venue of PAS Meeting Room, Mr. Thay Rithy, Deputy Director-General in charge of Business, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government ge as ...
Held a discussion meeting with Evergreen Shipping Services (Cambodia) Co., Ltd
of Cambodia in charSihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 10:30 AM on Monday, 24th November 2025, at the venue of PAS Meeting Room, Mr. Thay Rithy, Deputy Director-General in charge of Business, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government ge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, held a discussion meeting with Evergreen Shipping Services (Cambodia) Co., Ltd., regarding PAS’s operations, potentials, progress and developments