ពិធីអបអរសាទររំលឹកខួបលើកទី៨០ នៃទិវាបុណ្យឯករាជ្យជាតិ នៃសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម នៅខេត្តព្រះសីហនុ
សណ្ឋាគារឯករាជ្យ ក្រុងព្រះសីហនុ ៖ នាវេលាល្ងាច ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៥ កើត ខែភទ្របទ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ព.ស ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៨ ខែសីហា ឆ្នាំ២០២៥ ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានអញ្ជើញចូលរួម ពិធីអបអរសាទររំលឹកខួបលើកទី៨០ នៃទិវាបុណ្យឯករាជ្យជាតិ នៃសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម វង្ស ផាណាត ប្រធានក្រុមប្រឹក្សាខេត្តព្រះសីហនុ ឯកឧត្តម ម៉ាង ស៊ីណេត អភិបាល នៃគណៈអភិបាលខេត្តព្រះសីហនុ និងឯកឧត្តម Lai Xuan Chien ឯកអគ្គកុងស៊ុល នៃសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម ប្រចាំខេត្តព្រះសីហនុ។
ពិធីអបអរសាទររំលឹកខួបលើកទី៨០ នៃទិវាបុណ្យឯករាជ្យជាតិ នៃសាធារណរដ្ឋសង្គមនិយមវៀតណាម នេះ ក៏មានការចូលរួមពី អ្នកតំណាងរាស្ត្រខេត្តព្រះសីហនុ លោក លោកស្រីថ្នាក់ដឹកនាំខេត្តកែប កោះកុង កំពត កំពង់ស្ពឺ ខេត្តតាកែវ ព្រមទាំងប្រធានមន្ទីរ អង្គភាព ភ្ញៀវជាតិ អន្តរជាតិ។

The 80th Anniversary Ceremony of the National Day of the Socialist Republic of Vietnam in Sihanouk Ville
Independence Hotel Sihanoukville : On Thursday evening, 28th August 2025, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, attended the 80th Anniversary Ceremony of the National Day of the Socialist Republic of Vietnam, presided over by His Excellency Vong Phanath, Chairman of the Preah Sihanouk Provincial Council, His Excellency Mang Sineth, Governor of Preah Sihanouk Provincial Municipality, and His Excellency Lai Xuan Chien, Consul General of the Socialist Republic of Vietnam in Preah Sihanouk Province.
The 80th Anniversary Ceremony of the National Day of the Socialist Republic of Vietnam was also attended by Member of Parliament of Preah Sihanouk Province, Provincial Municipality Management of Kep, Koh Kong, Kampot, Kampong Speu, Takeo, as well as Directors of Provincial Departments, National and International Guests.