ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់ មន្រ្តីជាន់ខ្ពស់ការិយាល័យ JICA Cambodia និងទីស្នាក់ការកណ្តាល JICA ទីក្រុងតូក្សូ មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១១ ព្រឹក ថ្ងៃពុធ ៥ កើត ខែចេត្រ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៥ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ដំណើរទស្សនកិច្ច លោក ANZO Hiroshi មកពីការិយាល័យ JICA Cambodia និងមន្រ្តីជាន់ខ្ពស់ ២ រូប មកពី ទីស្នាក់ការកណ្តាល JICA ទីក្រុងត្ុក្សូ ក្នុងគោលបំណងស្វែងយល់ពីវឌ្ឍនភាពគម្រោងសាងសង់ចំណតកុងតឺន័រថ្មី-ជំហានទី១ និងការអភិវឌ្ឍ នៃតំបន់សេដ្ឋកិច្ចពិសេសកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ (តសព)

Welcomed a visit of Mr. ANZO Hiroshi, JICA Cambodia Office and 02 Senior Officers from JICA Headquarter in Tokyo
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 11 AM on Wednesday, 2nd April 2025, at the venue of PAS Meeting Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, welcomed a visit of Mr. ANZO Hiroshi, JICA Cambodia Office and 02 Senior Officers from JICA Headquarter in Tokyo, in a purpose to learn project progress of the construction of New Container Terminal-Phase 1 and the developments of Sihanoukville Port Special Economic Zone (SPSEZ)