នាវាឈ្មោះ GRIETJE ដែលដឹកជញ្ជូនដងសន្ទួចចល័តនៅគែមផែ ចំនួន ០២គ្រឿង បានចូលចំណតនៅចំណតផែពហុបំណងកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ប្រកបដោយសុវត្ថិភាព
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស)៖ នៅវេលាម៉ោង ៦ ព្រឹក ថ្ងៃអាទិត្យ ៨កើត ខែអស្សុជ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៣៖ នាវាឈ្មោះ GRIETJE ដែលដឹកជញ្ជូនដងសន្ទួចចល័តនៅគែមផែ ចំនួន ០២គ្រឿង បានចូលចំណតនៅចំណតផែពហុបំណងកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ប្រកបដោយសុវត្ថិភាព ។ ដងសន្ទួចចល័តនៅគែមផែ ចំនួន ០២គ្រឿង នេះ មានសមត្ថភាពអាចប្រតិបត្តិការលើកដាក់ទំនិញប្រភេទធ្ងន់ៗជាអតិបរិមា ១០០តោន/គ្រឿង ។ ដងសន្ទួចចល័តនៅគែមផែនេះ ជាជំនួយឥតសំណងរបស់រដ្ឋាភិបាលជប៉ុន ក្រោមកម្មវិធីអភិវឌ្ឍន៍សង្គម និងសេដ្ឋកិច្ច

M/V GRIETJE, transported two (02) Units of Mobile Harbour Cranes, docked at the Multipurpose Terminal of Sihanoukville Autonomous Port with safety and sound
Sihanoukville Autonomous Port (PAS): At 06:00AM on Sunday, 22nd October 2023: M/V GRIETJE, transported two (02) Units of Mobile Harbour Cranes, docked at the Multipurpose Terminal of Sihanoukville Autonomous Port with safety and sound. The said 02 Units of Mobile Harbour Cranes with the maximum capacity of cargoes handling operation of 100 tons/unit. The said Mobile Harbour Cranes financed by the Japan's Grant Aid under the Social and Economic Development Programme