ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានប្រជុំពិភាក្សាការងារស្តីពីវឌ្ឍនភាពនៃការកែសម្រួលផែច្រាំងទំនិញទូរទៅជាចំណតផែកុងតឺន័រប្រវែង២៥៣ម៉ែត្រជាមួយក្រុមហ៊ុនសាងសង់ TOA Corporation និងក្រុមហ៊ុនទឹប្រឹក្សាគម្រោង Nippon Koei-Oriental Consultants Global
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) នៅវេលាម៉ោង ១០ព្រឹក ថ្ងៃពុធ ៧កើត ខែពិសាខ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៦ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៦ ខែមេសា ឆ្នាំ២០២៣ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម និងលោក ទី សាគុណ អគ្គនាយករងទទួលបន្ទកបច្ចេកទេស តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានប្រជុំពិភាក្សាការងារស្តីពីវឌ្ឍនភាពនៃការកែសម្រួលផែច្រាំងទំនិញទូរទៅជាចំណតផែកុងតឺន័រប្រវែង២៥៣ម៉ែត្រជាមួយក្រុមហ៊ុនសាងសង់ TOA Corporation និងក្រុមហ៊ុនទឹប្រឹក្សាគម្រោង Nippon Koei-Oriental Consultants Global

PAS Management Team, held a discussion meeting on the progress of the construction work of the Renovation of General Cargo Quay into 253m Container Berth
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 10;00AM on Wednesday, 26th April 2023, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Thay Rithy , Deputy Director-General in charge of Business, Mr. Ty Sakun , Deputy Director-General in charge of Technique, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management Team, held a discussion meeting on the progress of the construction work of the Renovation of General Cargo Quay into 253m Container Berth