កិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយ ក្រុមហ៊ុន General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd. នៅ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១០ ព្រឹក ថ្ងៃសុក្រ ១០ កើត ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៤ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៦ នៅសាលប្រជុំតូច កសស លោក ថោង វីរ៉ូ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុករដ្ឋបាល-គ្រប់គ្រង តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារ ជាមួយក្រុមហ៊ុន General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd. ដឹកនាំដោយ លោក Tao Guozhong អគ្គនាយក ក្រុមហ៊ុន General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd. ស្តីពីប្រតិបត្តិការផ្ទេរផ្ទុកទំនិញ ព្រមទាំងការអភិវឌ្ឍនៅកំពង់ផែ

Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 10 AM on Friday, 24th July 2026, at the venue of PAS Meeting Room, Mr. Thong Viro, Deputy Director-General in charge of Administration-Management, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as ...
Held a discussion meeting with General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd
July 25, 2026
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 10 AM on Friday, 24th July 2026, at the venue of PAS Meeting Room, Mr. Thong Viro, Deputy Director-General in charge of Administration-Management, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, held a discussion meeting with General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd., led by Mr. Tao Guozhong, CEO of General Tires Technology (Cambodia) Co., Ltd., regarding goods handling operations as well as port developments