ដំណើរទស្សនកិច្ចរបស់គណៈប្រតិភូក្រុមប្រឹក្សាភិបាលកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ស្វែងយល់ពីគោលនយោបាយ និងកម្មវិធីកាត់បន្ថយឧស្ម័នផ្ទះកញ្ចក់
នាវេលាម៉ោង ៩:៣០ ព្រឹក ថ្ងៃពុធ ៨កើត ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៦ នៅកំពង់ផែឡុងប៊ិច រដ្ឋកាលីហ្វ័រនីញ៉ា ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ផាន់ ផល្លា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិង ...
កក្កដា ២៣, 2026
នាវេលាម៉ោង ៩:៣០ ព្រឹក ថ្ងៃពុធ ៨កើត ខែទុតិយាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២២ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៦ នៅកំពង់ផែឡុងប៊ិច រដ្ឋកាលីហ្វ័រនីញ៉ា ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ឯកឧត្តមបណ្ឌិតសភាចារ្យ ផាន់ ផល្លា រដ្ឋលេខាធិការក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ និងជាសមាជិកក្រុមប្រឹក្សាភិបាល កសស, ព្រមទាំងមន្រ្តីត្រួតពិនិត្យរដ្ឋ ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានអញ្ជើញទស្សនកិច្ច និងស្តាប់បទបង្ហាញស្តីពីគោលនយោបាយ និងកម្មវិធីកាត់បន្ថយឧស្ម័នផ្ទះកញ្ចក់ (Decarbonization) របស់កំពង់ផែឡុងប៊ិច និងបានទស្សនកិច្ចស្វែងយល់ពីស្ថានីយ៍សាកថ្មអគ្គិសនីរបស់ក្រុមហ៊ុន Watt EV សម្រាប់រថយន្តដឹកកុងតឺន័រ នៅកំពង់ផែឡុងប៊ិច

Visited and listed the presentation on Decarbonization Policy of Port of Long Beach
At 9:30 AM on Wednesday, 22nd July 2026, at the venue of Port of Long Beach, California។ His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port (PAS), H.E Bundith Sapheacha Phan Phalla ...
July 23, 2026
At 9:30 AM on Wednesday, 22nd July 2026, at the venue of Port of Long Beach, California។ His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port (PAS), H.E Bundith Sapheacha Phan Phalla, Secretary of State, Ministry of Economy and Finance and a member of PAS’s Board Directors, PAS Management, have visited and listed the presentation on Decarbonization Policy of Port of Long Beach and also visited the Charging Station of Watt EV company for container truck trailer of Port of Long Beach