កិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារជាមួយ សភាពាណិជ្ជកម្មអឺរ៉ុបប្រចាំនៅកម្ពុជា (EuroCham) ពាក់ព័ន្ធនឹងការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើង នៃការដឹកជញ្ជូន និងវិស័យភស្តុភារកម្មជាតិ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៩ ព្រឹក ថ្ងៃចន្ទ ៧ រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៦ នៅ សាលប្រជុំធំ កសស កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារ ពាក់ព័ន្ធនឹងការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើង នៃការដឹកជញ្ជូន និងវិស័យភស្តុភារកម្មជាតិ ក្រោមអធិបតីភាព ...
កក្កដា ០៦, 2026
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៩ ព្រឹក ថ្ងៃចន្ទ ៧ រោច ខែបឋមាសាឍ ឆ្នាំមមី អដ្ឋស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៧០ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី០៦ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០២៦ នៅ សាលប្រជុំធំ កសស កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារ ពាក់ព័ន្ធនឹងការធ្វើឱ្យប្រសើរឡើង នៃការដឹកជញ្ជូន និងវិស័យភស្តុភារកម្មជាតិ ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម ស៊ុន ចាន់ថុល ឧបនាយករដ្ឋមន្ត្រី អនុប្រធានទី១ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា។  កិច្ចប្រជុំពិភាក្សាការងារនេះ មានការចូលរួមពី គណៈប្រតិភូថ្នាក់ដឹកនាំ ក្រុមប្រឹក្សាអភិវឌ្ឍន៍កម្ពុជា គណៈប្រតិភូថ្នាក់ដឹកនាំ ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន គណៈប្រតិភូថ្នាក់ដឹកនាំ សភាពាណិជ្ជកម្មអឺរ៉ុបប្រចាំនៅកម្ពុជា ថ្នាក់ដឹកនាំ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ គណៈប្រតិភូថ្នាក់ដឹកនាំ ក្រុមហ៊ុន ខេមបូឌា ភីភីអេសអេចវី អិចប្រេសវ៉េ ឯ.ក និងគណៈប្រតិភូថ្នាក់ដឹកនាំ ក្រុមហ៊ុន រ៉ូយ៉ាល់ រេលវេ ម.ក

Attended by Delegation of Management of Council for the Development of Cambodia, Delegation of Management of Ministry of Public Works and Transport
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 9 AM on Monday, 06th July 2026 at the venue of PAS Conference Room, Sihanoukville Autonomous Port held a consultation meeting on Enhancement of National Transport and Logistics Sector, presided over by His Excellency Sun Chanthol, Deputy Prime Minister ...
July 06, 2026
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 9 AM on Monday, 06th July 2026 at the venue of PAS Conference Room, Sihanoukville Autonomous Port held a consultation meeting on Enhancement of National Transport and Logistics Sector, presided over by His Excellency Sun Chanthol, Deputy Prime Minister, the First Vice-President of the Council for the Development of Cambodia (CDC). This consultation meeting was attended by Delegation of Management of Council for the Development of Cambodia, Delegation of Management of Ministry of Public Works and Transport, Delegation of Management of the European Chamber of Commerce in Cambodia (EuroCham Cambodia), Management of Sihanoukville Autonomous Port, Delegation of Management of Cambodia PPSHV Express Co., Ltd., and Delegation of Management of Royal Railway PLC