ដំណើរទស្សនកិច្ច លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ចំនួន ១៥ នាក់ និងនិស្សិត ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ជំនាញទីផ្សារ ឆ្នាំទី៣ និងឆ្នាំទី៤ ចំនួន ១៦៥ នាក់ នៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
ដំណើរទស្សនកិច្ច លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ចំនួន ១៥ នាក់ និងនិស្សិត ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ជំនាញទីផ្សារ ឆ្នាំទី៣ និងឆ្នាំទី៤ ចំនួន ១៦៥ នាក់ នៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១០ ព្រឹក ថ្ងៃចន្ទ ៥ កើត ខែអាសាឍ ឆ្នាំម្សាញ់ សប្តស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៩ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៣០ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០២៥ ក្រុមការងារនាយកដ្ឋានទីផ្សារ តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ច លោកគ្រូ អ្នកគ្រូ ចំនួន ១៥ នាក់ និងនិស្សិត ថ្នាក់បរិញ្ញាបត្រ ជំនាញទីផ្សារ ឆ្នាំទី៣ និងឆ្នាំទី៤ ចំនួន ១៦៥ នាក់ នៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង ដឹកនាំដោយ លោក ជុន នួននិមល ព្រឹទ្ធបុរសមហាវិទ្យាល័យគ្រប់គ្រង នៃសាកលវិទ្យាល័យជាតិគ្រប់គ្រង ក្នុងគោលបំណងស្វែងយល់ពី យុទ្ធសាស្ត្រផ្សព្វផ្សាយរបស់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ។

Welcomed a visit of 15 lecturers and 165 students in the 3rd year and 4th year bachelor study with major in marketing at the National University of Management to the Sihanoukville Autonomous Port
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 10 AM on Monday, 30th June 2025, Marketing Department Working Group, Representatives of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, welcomed a visit of ...
June 30, 2025
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 10 AM on Monday, 30th June 2025, Marketing Department Working Group, Representatives of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, welcomed a visit of 15 lecturers and 165 students in the 3rd year and 4th year bachelor study with major in marketing at the National University of Management, led by Mr. Chun Nounnimol, Dean of Facutly of Management of the National University of Management, in purpose to learn about marketing strategy of Sihanoukville Autonomous Port.