ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសម នៃគណៈប្រតិភូសមាគមភស្តុភារកម្មកម្ពុជា មកកាន់ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៨:៣០ នាទីព្រឹក ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ៤រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៩ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំធំ កសស ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានទទួលស្វាគមន៍ ដំណើរទស្សនកិច្ចសម្តែងការគួរសម នៃគណៈប្រតិភូសមាគមភស្តុភារកម្មកម្ពុជា ដឹកនាំដោយ លោក ហាក់ លាងហ៊ ប្រធានសមាគមភស្តុភារកម្មកម្ពុជា ក្នុងគោលបំណែងបង្ហាញឧទ្ទេសនាម អំពីសមាសភាព នៃក្រុមប្រឹក្សាភិបាលថ្មី នៃរចនាសម្ព័ន្ធ សមាគមភស្តុភារកម្ម អាណត្តិទី៩

Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 8:30 AM on Thursday, 19th December 2024, at the venue of PAS Conference Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management ...
Received a courtesy visit of Cambodia Logistics Association Delegation, led by Mr. Hak Leanghor
December 20, 2024
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 8:30 AM on Thursday, 19th December 2024, at the venue of PAS Conference Room, His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, received a courtesy visit of Cambodia Logistics Association Delegation, led by Mr. Hak Leanghor, President of Cambodia Logistics Association, in purpose to present the new Board of Directors of Cambodia Logistics Association structure in the 9th mandate