កិច្ចប្រជុំពិភាក្សាលើលទ្ធផលសិក្សាប្រៀបធៀបនាវាសណ្តោង និងសេចក្តីព្រាងយថាប្រភេទបច្ចេកទេសរបស់នាវាសណ្តោង និងនាវាដឹក pilot
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ១០ ព្រឹក ថ្ងៃចន្ទ ១១ រោច ខែអស្សុជ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៨ ខែតុលា ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំតូច កសស លោក ថៃ ឬទ្ធី អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកអាជីវកម្ម តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំពិភាក្សាលើលទ្ធផលសិក្សាប្រៀបធៀបនាវាសណ្តោង និងសេចក្តីព្រាងយថាប្រភេទបច្ចេកទេសរបស់នាវាសណ្តោង និងនាវាដឹក pilot សម្រាប់គម្រោងពង្រីកចំណតផែកុងតឺន័រថ្មី-ជំហានទី២ និងទី៣

Held a discussion meeting on outcomes of tugboat comparison study and technical specifications draft of tugboat and pilot boat
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 10 AM on Monday, 28th October 2024, at the venue of PAS Meeting Room, Mr. Thay Rithy, Deptuy Director-General, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and PAS Management, held a discussion meeting on outcomes of tugboat comparison study and technical specifications draft of tugboat and pilot boat for New Container Terminal Expansion Project-Phase 2 and 3