កិច្ចប្រជុំប្រចាំខែ កញ្ញា ស្តីពីវឌ្ឍនភាព នៃការអនុវត្តគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រទឹកជ្រៅថ្មី-ជំហានទី ១
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) ៖ នាវេលាម៉ោង ៣ រសៀល ថ្ងៃសុក្រ ១០ រោច ខែភទ្របទ ឆ្នាំរោង ឆស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៨ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៧ ខែកញ្ញា ឆ្នាំ២០២៤ នៅសាលប្រជុំធំ កសស លោក ទី សាគុណ អគ្គនាយករង ទទួលបន្ទុកបច្ចេកទេស តំណាង ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និងថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានបើកកិច្ចប្រជុំប្រចាំខែ កញ្ញា ស្តីពីវឌ្ឍនភាព នៃការអនុវត្តគម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រទឹកជ្រៅថ្មី-ជំហានទី ១

Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 3 PM on Friday, 27th September 2024, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Ty Sakun, Deputy Director-General in charge of Technical, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman...
Held a monthly meeting of September regarding a progress of New Container Terminal Development Project-Phase 1 Implementation
September 28, 2024
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) : At 3 PM on Friday, 27th September 2024, at the venue of PAS Conference Room, Mr. Ty Sakun, Deputy Director-General in charge of Technical, Representative of His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port, and PAS Management, held a monthly meeting of September regarding a progress of New Container Terminal Development Project-Phase 1 Implementation