ស្វាគមន៍ការត្រឡប់មកវិញរបស់នាវាទេសចរណ៍ខ្នាតយក្ស Westerdam មកកាន់កម្ពុជាសាជាថ្មី និងធ្វើឱ្យពិភពលោកកាន់តែស្គាល់កម្ពុជាបន្ថែមទៀត ដោយបាននាំអ្នកទេសចរជាង ២០០០នាក់ មកកាន់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) នាវេលាម៉ោង ០៧:៣០ ព្រឹក ថ្ងៃព្រហស្បតិ៍ ១រោច ខែមិគសិរ ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ ស្វាគមន៍ការត្រឡប់មកវិញរបស់នាវាទេសចរណ៍ខ្នាតយក្ស Westerdam មកកាន់កម្ពុជាសាជាថ្មី និងធ្វើឱ្យពិភពលោកកាន់តែស្គាល់កម្ពុជាបន្ថែមទៀត ដោយបាននាំអ្នកទេសចរជាង ២០០០នាក់ មកកាន់ព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ នាវាទេសចរណ៍ខ្នាតយក្សរបស់សហរដ្ឋអាមេរិកមួយនេះ បានចូលចតនៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ ខេត្តព្រះសីហនុ នាព្រឹកថ្ងៃទី១៣ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២០ បន្ទាប់ពីទទួលបានការអនុញ្ញាតពីរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជាដឹកនាំដោយសម្តេចអគ្គមហាសេនាបតីតេជោ ហ៊ុន សែន អតីតនាយករដ្ឋមន្ត្រី និងជាប្រធានឧត្តមក្រុមប្រឹក្សាព្រះមហាក្សត្រ ក្នុងអំឡុងពេលវិបត្តិកូវីដ-១៩ កំពុងរីករាលដាលធ្ងន់ធ្ងរពាសពេញពិភពលោក ដែលជាទង្វើមនុស្សធម៌ ជួយសង្គ្រោះជីវិត លើកកម្ពស់សិទ្ធិរស់រានមានជីវិត និងផ្តល់គុណតម្លៃនៃមនុស្សជាតិ។ នាវាទេសចរណ៍ ឈ្មោះ Westerdam សញ្ជាតិ Netherland ដែលមានប្រវែងបណ្តោយ ២៨៥.២២ម៉ែត្រ ទទឹង ៣២.២៥ម៉ែត្រ ជម្រៅ -៨ ម៉ែត្រ ចេញដំណើរមកពីប្រទេសថៃ បានចូលចតនៅកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (ផែចាស់) ដោយសុវត្ថិភាព ដែលមាននាវិកសរុបចំនួន ៧៨៣ នាក់ ស្រី ៦៤៨ នាក់ មាន ៣០សញ្ជាតិ និងមានភ្ញៀវទេសចរ សរុបចំនួន ១៩៩១ នាក់ ស្រី ១០៣២នាក់ មាន ៥៤សញ្ជាតិ (សញ្ជាតិដែលមានភ្ញៀវច្រើនជាងគេ គឺ អាមេរិក ៨២៥នាក់ កាណាដា ២២៩នាក់ និង អូស្ត្រាលី ២២២នាក់) ក្នុងគោលបំណងមកទស្សនាប្រទេសកម្ពុជារយៈពេល១ថ្ងៃ (ក្នុងខេត្តព្រះសីហនុ ទៅទស្សនាប្រាសាទអង្គរវត្ត ចំនួន ៥៤នាក់ ស្រី ២៦នាក់ ៥សញ្ជាតិ) នាវានេះនឹងចាកចេញទៅវិញនៅថ្ងៃទី២៨ ខែធ្នូ ឆ្នាំ២០២៣ វេលាម៉ោង ២១.០០នាទី ឆ្ពោះទៅប្រទេសវៀតណាម

Welcome the return to Cambodia by the Giant Cruise Ship MS Westerdam, is carrying of approximately 2,000 tourists to the Kingdom of Cambodia
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 07:30 AM on Thursday, 28th December 2023:  Welcome the return to Cambodia by the Giant Cruise Ship MS Westerdam, is carrying of approximately 2,000 tourists to the Kingdom of Cambodia, making the world more aware of Cambodia The US ...
December 28, 2023
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 07:30 AM on Thursday, 28th December 2023:  Welcome the return to Cambodia by the Giant Cruise Ship MS Westerdam, is carrying of approximately 2,000 tourists to the Kingdom of Cambodia, making the world more aware of Cambodia   The US Giant Cruise Ship docked at Sihanoukville Autonomous Port on 13 February 2020 after having permitted from the Royal Government of Cambodia led by Samdach Akka Moha  Sena Padei Techo Hun Sen, Former Prime Minister and Chairman of Supreme Council of the King during the serious worldwide spreading-out of Covid-19 pandemic, which is reflected the  humanitarian heart, saving the human lives, enhancement of the survival lives rights, and providing value of the humanity.  Westerdam cruise ship with Netherlands nationality, length of 285.22 meters, width of 32.25 meters, and depth of -8 meters, docked safely at PAS to visit Cambodia for one days after leaving Thailand.  This cruise ship carries 783 crew members (648 females) with 30 nationalities and 1991 passengers (1032 females) with 54 nationalities. Most of passengers` nationalities are 825 American, 229 Canada and 222 Australian, 54 Passengers (26 Females) with 5 nationalities Visit Angkor Wat, Siem Reap,this cruise ship is scheduled to depart for Vietnam at 21:00 PM on 28th December 2023