កិច្ចប្រជុំ ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល កសស អាណត្តិទី ៨ លើកទី១០ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក
កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ (កសស) នាវេលាម៉ោង ១១:០០ ព្រឹក ថ្ងៃសុក្រ ៥កើត ខែកក្តិក ឆ្នាំថោះ បញ្ចស័ក ពុទ្ធសករាជ ២៥៦៧ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី១៧ ខែវិច្ឆិកា ឆ្នាំ២០២៣ កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុបានបើកកិច្ចប្រជុំ ក្រុមប្រឹក្សាភិបាល កសស អាណត្តិទី ៨ លើកទី១០ នៅសាលប្រជុំតូច កសស ក្រោមអធិបតីភាព ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក កំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ

Held the 10th session of the Board of Directors in its 8th Mandate at the venue of PAS Meeting Room presided by His Excellency Lou Kim Chhun
Sihanoukville Autonomous Port (PAS) At 11AM on Friday, 17th November 2023, Sihanoukville Autonomous Port (PAS) held the 10th session of the Board of Directors in its 8th Mandate at the venue of PAS Meeting Room presided by His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of the Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port and Chairman of PAS Board of Directors in its 8th Mandate