កិច្ចប្រជុំបញ្ចប់ ជាមួយក្រុមបេសកកម្មស្វែងរកការពិតរបស់ “គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រទឹកជ្រៅថ្មីកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ-ជំហានទី២ និងជំហានទី៣”
នាថ្ងៃពុធ ៨កើត ខែមាឃ ឆ្នាំឆ្លូវ ត្រីស័ក ព.ស ២៥៦៥ ត្រូវនឹងថ្ងៃទី៩ ខែកុម្ភៈ ឆ្នាំ២០២២ វេលាម៉ោង១០:០០ព្រឹក: នៅសាលប្រជុំក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ, ឯកឧត្តម លូ គឹមឈន់ ប្រតិភូរាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា ទទួលបន្ទុកជាប្រធានអគ្គនាយក នៃកំពង់ផែស្វយ័តក្រុងព្រះសីហនុ និង ថ្នាក់ដឹកនាំ កសស បានចូលរួមកិច្ចប្រជុំបញ្ចប់ ជាមួយក្រុមបេសកកម្មស្វែងរកការពិតរបស់ “គម្រោងអភិវឌ្ឍន៍ចំណតផែកុងតឺន័រទឹកជ្រៅថ្មីកំពង់ផែក្រុងព្រះសីហនុ-ជំហានទី២ និងជំហានទី៣” ក្រោមអធិបតីភាព ឯ.ឧ ហែម វ៉ាន់ឌី រដ្ឋលេខាធិការ ក្រសួងសេដ្ឋកិច្ចនិងហិរញ្ញវត្ថុ ដោយមានការចូលរួមពី ឯ.ឧ តូច ចាន់កុសល រដ្ឋលេខាធិការប្រចាំការ ក្រសួងសាធារណការ និងដឹកជញ្ជូន ។

The meeting of JICA Fact Finding Mission on “Sihanoukville Port New Container Terminal Development-Phase 2& Phase 3”
On Wednesday, 9th February 2022(10:00am), at the venue of meeting room of MEF: His Excellency Lou Kim Chhun, Delegate of Royal Government of Cambodia in charge as Chairman and CEO of Sihanoukville Autonomous Port (PAS) and port management has participated the Wrap-up Meeting of JICA Fact Finding Mission on “Sihanoukville Port New Container Terminal Development-Phase 2& Phase 3” under the presidency of H.E Hem Vanndy, Secretary of State of Ministry of Economy and Finance, with the high participation of H.E Tauch Chankosal, Permanent Secretary of State of Ministry of Public Works and Transport.